A- A A+
Projekty unijne

Świetlica środowiskowa OPS

ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA W POŁOMI

Powstała w 2007 roku, ze środków pochodzących z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Działa na parterze budynku Ośrodka Kultury w Połomi. Pierwsze zajęcia odbyły się w kwietniu 2008 r. Organem prowadzącym świetlicę jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Mszanie.

Zarówno dzieci, jak i ich rodzice mogą tu skorzystać z porad psychologa i zajęć z socjoterapeutą. Oprócz codziennych zajęć odbywających się w świetlicy, udało się pozyskać fundusze, które zostały wykorzystane na zorganizowanie kilku wycieczek. Dzieci miały okazję zwiedzić takie miejsca jak: Brenna, Tarnowskie Góry, Zakopane, Ustroń, Cieszyn oraz Kraków.

Świetlica dysponuje kinem domowym, projektorem, sprzętem do karaoke, 2 stanowiskami komputerowymi oraz aneksem kuchennym, który został doposażony m.in. dzięki sponsorom. Wykorzystując sprzęt kuchenny, wychowawcy przygotowują posiłki dla dzieci. 

W świetlicy odbywają się różnorodne zajęcia: 
- Pomoc w odrabianiu zadań domowych 
- Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne 
- Zajęcia profilaktyczno-wychowawcze 
- Arteterapia oraz muzykoterapia (zajęcia plastyczne, plastyczno-techniczne, zajęcia z wykorzystaniem muzyki) 
- Zabawy z językiem angielskim.

Placówka otwarta jest codziennie od godziny 10.00 do 18.00, natomiast zajęcia dla dzieci odbywają się od 13.00 do 17.00.

Ponadto w każdy piątek odbywają się zajęcia otwarte dla dzieci i młodzieży. Wśród propozycji przewidzianych na te dni, znajduje jest karaoke, projekcje filmowe, zajęcia z wykorzystaniem muzyki, zabawy rozwijające wyobraźnię oraz zwiększające poczucie własnej wartości, a także zajęcia plastyczne. W wybrany piątek każdego miesiąca, w ramach akcji "Alternatywa na nudę", świetlicę będą odwiedzać ciekawi goście, którzy podpowiedzą dzieciom jak można ciekawie spędzić czas wolny.

Kontakt: ul. Szkolna 17, 44-323 Połomia, tel. 32/ 47 60 150 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.swietlica.mszana.ug.gov.pl


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie