A- A A+
Projekty unijne

GOKiR

OŚRODEK KULTURY W MSZANIE

Adres: ul. Mickiewicza 92, 44-325 Mszana
www.gokir-mszana.pl
tel./fax: 32/ 472 00 76, mobile: 508 928 343
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GOKiR w Mszanie realizuje zadania w dziedzinie upowszechniania i popularyzacji zagadnień kultury, oświaty i rekreacji. Oprócz tradycyjnych – standardowych działań związanych z ofertą dla dzieci typu baliki, spotkania z Mikołajem, różnego rodzaju konkursy itp., Ośrodek zachęca do udziału w zajęciach tanecznych, teatralnych, lekcjach nauki gry na fortepianie. Organizuje również wycieczki oraz dąży do zaspakajania wolnego czasu podczas ferii zimowych, czy wakacji letnich. 

Oprócz działalności dla dzieci Ośrodek Kultury w Mszanie oferuje szeroką gamę imprez kulturalnych dla dorosłych. Są to różne spotkania okolicznościowe, festyny letnie oraz biesiady śląskie.

W roku 2010 miała miejsce modernizacja siedziby Ośrodka Kultury w Mszanie poprzez zmianę konstrukcji i poszycia dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ocieplenie ścian zewnętrznych i założenie instalacji odgromowej, oświetlenia awaryjnego i klimatyzacji. Remont był współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” PROW 2007-2013.

GOKiR organizuje też zimowe wyjazdy na narty i różne projekty społeczne, np. szkolenie komputerowe w ramach projektu „Technologie informacyjne szansą rozwoju obszarów wiejskich – powiat wodzisławski” realizowanego przez Izbę Rolną z Katowic.

W roku 2010 OK w Mszanie zakupił system monitoringu obiektu, dwa duże namioty plenerowe, wyposażył zaplecze kuchenne w aktywny system wentylacji i dwie nowe chłodnie.

 

 

OŚRODEK KULTURY W POŁOMI

Adres: ul. Szkolna 17, 44-323 Połomia
www.gokir-mszana.pl
tel. 32/ 476 04 15, 32/ 475 29 35, 697 087 788
fax. 32/ 476 04 15
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodek Kultury w Połomi realizuje zadania z dziedziny upowszechniania, popularyzacji zagadnień kultury, oświaty i rekreacji. 

Działania te są ukierunkowane w celu zaspokajania podstawowych potrzeb mieszkańców naszej Gminy z zakresu korzystania, rozumienia i przyswajania wartości kulturalnych. W myśl zasady, że człowiek nie może rozwijać się, jeśli nie ma kontaktu z kulturą, która jest środkiem wychowania, Ośrodek kieruje swoje działania do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Stwarzając odpowiednie warunki ogólnego dostępu do dóbr kultury poprzez organizowanie różnych form ruchu amatorskiego oraz proponowanie atrakcyjnych ofert wypoczynku i rekreacji dla mieszkańców Gminy, Ośrodek stara się zaoferować ciekawą formę spędzania wolnego czasu.

W dyspozycji ośrodka kultury są dwie sale: imprezowa w Połomi oraz sala świetlicy środowiskowej w Gogołowej i budynek administracyjny w Połomi.

Ośrodek kultury w Połomi od lat prowadzi stałą współpracę z organizacjami społecznymi z terenu gminy, takimi jak Związek Emerytów i Rencistów, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne w Połomi i Gogołowej. Doskonale układa się również nasza współpraca ze szkołami z terenu gminy.

Ośrodek Kultury w Połomi od lat z powodzeniem ubiega się o różnego rodzaju dotacje na bieżąca działalność, wyposażenie oraz remonty.

 

OŚRODEK KULTURY W GOGOŁOWEJ

Adres: ul. Wiejska 28, 44-323 Połomia
tel. 533098051
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Powstał w 2000 roku jako świetlica wiejska, żeby być dla miejscowej młodzieży alternatywą wobec pubu czy nudy. Dziś korzystają z niej wszyscy mieszkańcy, także mniejsze dzieci i dorośli.

Placówka mieści się w sali, którą udostępnili miejscowi strażacy w remizie OSP Gogołowa. Dzieci i młodzież mogą tu przyjść pograć w gry planszowe, bilarda, piłkarzyki, jest też stół do gry w tenisa stołowego, a na dużym telewizorze można obejrzeć bajki dla dzieci.

Po połączeniu w 2012 roku jednostek kultury w jeden Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji, gogołowska świetlica stała się Ośrodkiem Kultury z prawdziwego zdarzenia. Opiekę nad placówką sprawuje pani Irena Liśnikowska.

W ośrodku organizowane są zajęcia wakacyjne i feryjne dla dzieci: konkursy plastyczne, turnieje sportowe i rekreacyjne oraz wycieczki, między innymi do Brennej czy Wesołego Miasteczka. W placówce odbywają się też przedstawienia teatralne, działa coraz więcej kół zainteresowań i biesiady środowiskowe.

W świetlicy w Gogołowej swoje spotkania organizują miejscowe organizacje – regularnie spotykają się tu panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy z OSP, salę można też wynająć w prywatnych celach, np. na uroczystość rodzinną.


Przedsiębiorcza Mszana

cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ultimate Facebook Like Box Slider

CookiesAccept

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gminy partnerskie